SORU ve CEVAPMerhaba arkadaşlar!

Umarım önceki yazılarımızı okudunuz, orada süreçleri ve kendimizi detaylı olarak tanıttık.

Burada soracağınız sorular dışında, bizden danışmanlık hizmeti almak istersenız Yaşam Koçluğu sayfamıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

SORULAR SİZDEN, CEVAPLAR BİZDEN!

3.777 thoughts on “SORU ve CEVAP”

 1. Merhaba,
  Ben 1 senelik green cardlıyım ama aynı zamanda üniversite öğrencisiyim. Okulumu bitirmek için semester tatilinde gitmiştim ve 18.02.19 tarihinde türkiyeye dönüş yaptım. Şimdi ABD’ye gidiş için bilet bakıyorum ve 6 aylık süreyi (18.08.19) tarihini de gözetiyorum lakin uçak biletleri çok pahalı ve 4 eylül’de ise ilgilendiğim tarihin bilet fiyatlarının yarı fiyatında bilet mevcut. Sizin de görebileceğiniz üzere 6 ay + 15 günlük bir “dışarda kalma” süreci geçirmiş olacağım.
  Bu hususta 6 aylık süreciyi bir gün dahi aşmadan mı gidiş biletimi alsam yoksa 6 ay+15 günlük bir dışarıda kalma onları için bir sıkıntı doğurmaz mı?
  Bahanelerim de gerçek olmakla beraber mezuniyet sürecim olarak düşündüm.
  Teşekkürler iyi günler

  1. 6 ay ile ilgilidir bir kural yok. Sadece polisler bu konuda bir uygulamaya gidiyor. Eğer Uscis’in sitesine bakarsanız sadece 2 kistas var: 1-12 aydan az, 2-12 aydan çok. Gerekli belgelerinizi çok iyi hazirlayin. Gerekirse ingilizce olsun. Sorun olmayacaktır.

 2. Merhabalar,
  Araba sigortasi hakkinda bir sorum olacakti. Turkiyeden alacagimiz driving history tarzi bir belgeyle arac sigorta primi dusurmek mumkunmudur? Sigorta primleri cok yuksek gozukmektr geicoda. Sizin onereceginiz bir firma veya yol varmidir?

  1. Türk kayıtları bir işe yaramıyor maalesef. Yabancı ehliyetle sigorta almakla yeni eyaletiniz ehliyetiyle almak arasında bir fark yok. İlk zamanlar biraz çok olacak ama sadece 6 ay sonrasında bile poliçelerin ucuzladığını göreceksiniz.

    1. Günümüzde artık kimse okumak istemiyor, iyi dilekleriniz ve zaman ayırdığınız için ben teşekkür ederim. Her türlü sorunuz için bize ulaşabilirsiniz.

 3. Merhaba,
  “Eğer kazanırsam” ve tüm süreçleri atlattıktan sonra ABD ye geldiğimi varsayıyorum.
  Kredi notu olmayacak, SSN olmayacak ve muhtemelen bir kaç hafta iş aramam gerekecek.
  (iş bulmak ne kadar sürer bilmiyorum)

  *Ev Kiralayabilecek miyim?
  (Muhtemelen otel çok masraflı olacağı ve oda kiralamayı tercih etmeyeceğim için)
  *Araba satın alabilecek miyim?

  Yaşam koçluğu maliyetini mail atabilirseniz sevinirim.

  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Her iki soruya da evet 🙂 önemli olan Money 🙂 varsa ikisi de oluveriyor. Kazanırsanız bana ayrıca yazın. Iyi şanslar.

 4. Merhaba,
  Şuan Erasmus ile yurtdışındayım , green card başvuruları başlayınca adres bilgilerimi bulunduğum ülkeyi versem, sonuclar açıklandığında Türkiye’de olacağım. green card çıkarsa herhangi bir sorun yaşar mıyım? Başvuruda ikametimi bildirdiğim ülkedeki ABD konsolosluğunda mi işlem yapmam gerekir?

  1. Başvuruda asıl ikamet adresinizi yazarsanız iyi olur. Süreç çok uzun, bugünkü adresiniz ilerleyen süreçte tarih olacak 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir