Green Card Görüşme Mektubu

Eğer bu sayfayı okuyorsanız artık aktif bekleme sürecinin sonuna gelmiş bulunuyorsunuz diyebiliriz. Artık yavaş yavaş aksiyon almaya, sonraki aşamalar için hazırlanma vakti…

Green Card Görüşme Mektubu , Green Card jargonuyla 2NL Görüşme Mektubu (yani Second Notification letter), numaranız current olduktan bir 10-15 gün içinde, o ay bitmeden mailinize düşmesi gerekiyor.

Bu görüşme mektubu hem mailinize düşer hem de siz de online olarak kontrol edebilirsiniz. Kontrol için ilk çekiliş sonucunun açıklandığı aynı sayfaya giriş yapmanız gerekiyor. Burada artık “Dear xx, You are randomly selected” diyen mektubun yerine, bu aşağıdaki bir mektubun benzerini bulacaksınız.

Görüşme Mektubu

Görüşme Mektubu

Buraya girdiğinizde eğer hala eski “Dear xx, You are randomly selected” yazısını görüyorsanız, henüz görüşmeniz resmi olarak KCC tarafından ayarlanmamış demektir. Bu durumda  kısa bir süre için de olsa beklemeye devam etmeniz, yani kısa bir süre sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

Eğer geçekten çok sabırsızlandıysanız ve mecaliniz varsa KCC ile telefon ya da mail yoluyla temasa geçebilirsiniz. Ancak bu durumda size büyük bir ihtimalle, bekleyin görüşme mektubu ha geldi ha geliyor diyeceklerdir 🙂

Bu mektupta karşınıza çıkacak olanlar, Ankara ABD Konsolosluğu’ndaki görüşme tarihiniz ve saatiniz olacak. Ayrıca vize için görüşmeye gelen kişilerin de tam listesi mektubun en alt kısmında son bir kontrolünüz için yine bu aynı görüşme mektubu nda bulabilirsiniz.

Tebrikler! Görüşme mektubu da geldiğine göre artık, yolun büyük bir kısmını hallettiniz. Şimdi sırada belgeleri hazırlama süreci var…

**Başvuru aşamasından, ABD’de yeni hayatınızı kuracağınız o heyecan dolu günlere kadar aklınıza gelebilecek her türlü konuda sizlere destek olmak isteriz. Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bu linke tıklayın. 

30 thoughts on “Green Card Görüşme Mektubu”

  1. Merhaba iyi gunler ben başvurumu 17.11.2016 tarihinde yaptim.sonuclar hangi tarihte aciklaniyo acaba.simdiden tesekkurler.

    1. Her sene takip eden yilin 5. ayinda sonuclar aciklaniyor. Yani sizin icin Mayıs 2017. Iyi sanslar.

  2. MERHABA Mehmet ve Deniz! Harika bir siteniz ve yaklaşımınız var. Allah razı olsun sizden.
    1- Numaramız current olup bize mail ve daha sonra da randevu tarihi verildikten sonra bu randevu tarihini daha ileriki bir zamana aldırmak mümkün mü? Çünkü ben bazı işlerim gereği olabildiğince geç gitmek istiyorum. Diyelim ki bana Ocak 2018’e randevu verdiler, ben Haziran 2018’de görüşmek istesem bu mümkün mü?

    2- Böyle bir durumda hak kaybı yaşar mıyım?

    1. Ciddi sebepleriniz oldugu surece genelde yardimci olurlar. Ama ABD’ye gec tasinmak icin erteleme istiyorum derseniz yardimci olmak istemeyebilirler.

Comments are closed.