2022 Yılı Green Card Çekiliş Ansiklopedisi

Green card çekiliş ansiklopedisi gibi olan sıtemizde aşama aşama her şeyi anlattık. 2022 yılında green card çekilişine katılacağım diyorsanız tam olarak doğru yere geldiniz.

Green Card ya da Yeşil Kart olarak nam salmış program aslında bir göçmen vizesi çeşidi.

“Diversity Immigrant Visa (DV)” yani “Çeşitlilik Göçmen Vizesi” nin temel amacı her yıl Amerika Birleşik Devletleri’ne farklı ülkelerden kısıtlı sayıda göçmen almak.

Çeşitlilik Göçmen Vize programı ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülüyor ve ABD’den az göç almış ülkelerden yılda yaklaşık 50 bin kişiye göçmen vizesi vermeyi amaçlıyor.

Programa katılmanın ilk aşaması DV Lottery yani Green Card Çekilşine katılmak.

Çekilişe online olarak buradan ücretsiz şekilde kendiniz başvurabileceğiniz gibi size bir ücret karşılığında bu hizmeti sağlayacak firmalar aracılığıyla da katılabilirsiniz. Bu firmalar çekilişi kazanmanız halinde daha sonra anlatacağımız esas başvuru aşamalarında da sizlere yardımcı olacaktır. Ama açıkçası biz tüm başvuruları ve ilerleyen süreçleri kendimiz yönettik.

2022 yılı çekiliş kayıt kabul süresi her yıl olduğu gibi belirli bir zaman zarfında olacak. Bu yıl için çekiliş tarihleri 7 Ekim – 10 Kasım 2020.

Elinizi çabuk tutun, fotoğraf ve pasaport hazırsa hemen formları doldurun.

Sorularınız varsa biz burdayız.

Facebook sayfamızdan ya da buradan her an soru sorabilirsiniz!

Adım adım detaylı bilgi verdiğimi Green Card Çekiliş Ansiklopedisi gibi sayfaya link:

https://www.nasilgreencardaldim.com/green-card-cekilisine-nasil-basvurulur/

Ayrıca eğer olur da bizimle birebir ilerlemek istersen, başvuru aşamasından, ABD’de yeni hayatınızı kuracağınız o heyecan dolu günlere kadar aklınıza gelebilecek her türlü konuda Yaşam Koçlugu hizmetimizi satın almak icin, 

Görüşmek üzere!! İyi şanslar!!

4 thoughts on “2022 Yılı Green Card Çekiliş Ansiklopedisi”

  1. Mehmet bey merhaba, Amerikada hiv tedavisine ulasimla ilgili bilgi verebilir misiniz rica etsem? Devlet destegi var mi? Ozel sigorta cok pahali mi? Ya da ilaclari herhangi bir sigorta olmadan alirsak cok pahaliya mi mal olur? Bir ihtimal daha ilaclari Turkiyeden alip yanimizda goturebilir miyiz? Konuyla alakali beni bilgilendirirseniz cok minnettar kalirim.

  2. Mehmet Bey merhabalar,

    Bu seneki başvuruda pasaport bilgileri istenmesi dolayısıyla bir konu kafama takıldı. Daha önceki başvurularda türkçe karakter kullanmadan ismimizi soyadımızı yazıyorduk. Ancak bu sene ekstra olarak pasaport bilgileri de istendiği için, pasaporttaki türkçe karakterli ismimiz ile başvuruda girdiğimiz adın tutmaması gibi bir durum oluyor. Başvuruda türkçe karakter mi kullanmalıyız, yoksa yine eskisi gibi türkçe karakter kullanmadan mı yapmalıyız başvuruyu acaba?

    1. Çok ilginç bir noktayı yakalamışsınız. Ben şahsen oraya Türkçe karekter görülebildiğini bilmiyordum. Ayrıca bu konuyla ilgili hiç bir bilgilendirme yok. Gerekli uyarı yapılmadığı için bu konuda kimseye problem çıkarabileceklerini sanmıyorum.

      Bu durumda bana ne yapmam lazım diye sorarsanız. Verebileceğim net bir cevap yok. Çünkü ilk defa yapılan bu uygulamada bu detayla ilgili bilgi göremiyorum. Ben kendi eşin dostum için hepsini İngiliz alfabesi harfleri kullandım. Umarım böyle salakça bir sebepten otomatik diskalifiye olmazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir